Poradnik

Najczęstsze prace remontowe, przy których przydaje się kontener na odpady

Prace remontowe niemal zawsze wymagają tego, by podstawić kontener na odpady budowlane. Jeśli mowa o remoncie domu czy mieszkania, kwestia odpowiedniego sposobu utylizacji generowanych odpadów jest równie ważna, jak ustalenie etapów budowlanych i wykończeniowych. Brak pojemnika na śmieci remontowe może doprowadzić do tego, że na miejscu prowadzenia robót będzie bałagan, może być też przyczyną kar za niestosowanie się do przepisów dotyczących składowania śmieci. Jeśli zabraknie kontenera, może nawet dojść do opóźnienia w harmonogramie prac. Zastanówmy się więc jakie są najczęstsze roboty, przy których przydaje się taka forma składowania odpadów jak kontenery na śmieci.

Jakie są remonty pomieszczeń?

Mieszkanie w kamienicy, w bloku, duży dom — każdy z tych przypadków wymaga tego, aby odpady budowlane i remontowe był odpowiednio składowane. A remont mieszkania czy domu dotyczyć może praktycznie każdego pomieszczenia. Klienci, którzy zamawiają od nas pojemnik na gruz i odpady remontowe, a tym samym wywóz śmieci remontowych, najczęściej przeprowadzali takie prace jak:

  1. Remont kuchni — dlaczego za remontem tego pomieszczenia idzie wynajem kontenera na gruz? Prace remontowe w kuchni często wiążą się z demontażem starych mebli kuchennych lub kuchennej zabudowy, wyburzeniem ścianek działowych, aby połączyć kuchnię z salonem czy zaaranżować tak zwaną wyspę kuchenną. Wszystkie te czynności generują duże ilości odpadów, takich jak kafle, ceramika, odpady betonowe, a nawet odpady wielkogabarytowe. Kontener na odpady pozwala na efektywne gromadzenie tych materiałów i ich późniejszą bezpieczną utylizację.
  2. Remont łazienki — podczas remontu łazienki, często konieczne jest usunięcie starych płytek, toalety, umywalek oraz innych elementów sanitarnych. Kontener na odpady można wygodnie gromadzić odpady związane z tymi pracami, od płytek ceramicznych przez płytki, muszle klozetowe, umywalki, czy też inne elementy hydrauliki, jak zużyte rury, które zastępowane są nowymi. Dzięki temu nie tylko utrzymuje się porządek, ale też zapewnia prawidłową utylizację, a w konsekwencji poddane odpadów recyklingowi.
  3. Remont poddasza — przebudowa poddasza w celu zaadaptowania go na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne to popularne rozwiązanie. Jednakże demontaż starych elementów konstrukcyjnych, izolacji, podłogi, montaż nowych ścianek działowych czy doprowadzenie instalacji elektrycznej może generować duże ilości odpadów, jak drewno, styropian, tynk itp. Kontener na odpady jest niezastąpiony podczas takiego remontu, umożliwiając składowanie i transportowanie odpadów na wysypisko lub do punktu recyklingu. Poddasze nierzadko też pełne jest starych, nieużywanych mebli czy sprzętu, przykładowo są to rowery, narty, sanki, a nawet narzędzia budowlane Umożliwiamy wywóz śmieci dużych gabarytów, co bywa zbawienne w przypadku i remontu poddasza, i sprzątania piwnic.
  4. Remonty pokoi — nawet mały remont, ograniczający się jedynie do takich prac jak malowanie ścian, odświeżenie sufitów, zrywanie i położenie nowych tapet wymaga odpowiedniego gospodarowania odpadami. Osoby przeprowadzające remont w bloku często zastanawiają się, czy mogą takie odpady jak folie malarskie, puste puszki po farbach czy zużyte pędzle wyrzucić do pojemników na osiedlowych altankach śmietnikowych. Stanowczo odradzamy, aby wyrzucać takie odpady do zwykłego pojemnika na śmieci, bowiem śmieci bytowe, na które przeznaczone są tego typu pojemniki, znacznie różnią się od odpadów powstających podczas remontu, a te drugie mogą zagrozić efektywności recyklingu śmieci komunalnych. To właśnie ze względów prawnych i ekologicznych do pojemników na odpady komunalne nie można wyrzucać nieczystości remontowych. Kiedy prowadzone są niewielkie prace remontowe, możemy zaproponować worki BigBag, mniejsze od zwykłych kontenerów, ale nadal mają sporą pojemność i udźwigną nawet 1,5 tony śmieci. Wywóz odpadów budowlanych umieszczonych w worku odbywa się na tych samych zasadach, co gruz i odpady budowlane w kontenerze.
  5. Podczas generalnych remontów pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy pokój dziecka, często zachodzi konieczność usunięcia większej ilości starych elementów wykończeniowych. Zrywane są podłogi, tapety, panele ścienne czy sufitowe, demontowane stare drzwi itp. Kontener na odpady jest idealnym rozwiązaniem, które umożliwia składowanie i późniejszy profesjonalny wywóz odpadów. Dzięki temu można utrzymać czystość w trakcie prac remontowych i sprawnie pozbyć się zbędnych odpadów.

Wyburzanie ścian

Zarówno wyburzanie budynku, jak i jego rozbiórka zalicza się do prac budowlanych, jednak niejeden duży remont generalny może obejmować takie czynności jak właśnie wyburzanie, szczególnie jeśli chodzi o demontaż części pomieszczeń, np. tarasu lub jeśli prace remontowe wymuszają przebudowę pomieszczeń. Oczywiście, takie roboty, ze względu na swój charakter, mogą wymagać odpowiedniego zezwolenia. Jeśli chodzi o zdemontowanie ścianki działowej nida-gips, prawdopodobnie nie będą tutaj wymagane żadne formalności. Zgoda na demontowanie ścian potrzebna jest szczególnie wtedy, jeśli zmianie ulega kubatura budynku. Trzeba uważać, aby nie naruszyć ścian nośnych. Oprócz ewentualnej zgody urzędowej, konieczny jest też kontener na gruz. Bez odpowiedniego miejsca na gromadzenie powstałych odpadów, taki zakres robót może przysporzyć wiele trudności. Kontener na odpady umożliwia skuteczne gromadzenie i segregację gruzu, w tym cegieł, pustaków, odłamków betonu i innych materiałów, które zostaną usunięte podczas rozbiórki ścian. Dzięki temu można utrzymać porządek na terenie prowadzonych prac oraz ułatwić późniejszą utylizację zgromadzonych śmieci.

Remont w ogrodzie

Prace ogrodowe to kolejny obszar, kiedy przydatny okazuje się kontener. Remont w ogrodzie może być dwojakiego rodzaju.

Po pierwsze, w rozumieniu dosłownym, obejmować może np. prace remontowo-budowlane takich budowli ogrodowych jak altana. W przypadku altan nieobsadzonych roślinami, niejednokrotnie praktykowana jest ich dekonstrukcja i ponowne stawianie z nowych elementów kiedy zbliża się odpowiedni sezon, dzięki czemu altana nie niszczeje podczas zimy. Zdarza się jednak, że altanka wymaga zupełnej rozbiórki, wówczas przydaje się pojemnik na odpady. Niekiedy zaś prace w ogrodzie obejmują remont pomieszczeń gospodarczych. Zdarza się bowiem, że odświeżenia wymagają nie tylko pomieszczenia mieszkalne, ale też te, gdzie trzymane są narzędzia ogrodowe czy sprzęt typu kosiarka itp. Podobnie jak w przypadku remontu w domu, zadbać trzeba o kontener i wywóz gruzu.

Po drugie, remont w ogrodzie może być też rozumiany jako przygotowanie terenu do sezonu bądź sprzątanie po zakończonym sezonie. Działkowicze za tego typu prace zabierają się zazwyczaj wiosną i jesienią. Zarówno wiosną, przed rozpoczęciem kwitnienia, jak i przed zimą, kiedy okres największego rozkwitu ogród ma już za sobą, warto usunąć liście, suche gałęzie czy inne martwe elementy roślin. Czasami konieczne jest przearanżowanie architektury ogrodowej, w tym zmiana układu ścieżek czy miejsca rekreacji. Budowa oczka wodnego, skalniaka czy miejsce na basem to kolejne powody przeprowadzania „remontu” w ogrodzie.

Wszystkie te prace mogą wymagać:

  • kontenera na gruz,
  • kontenera na odpady zielone,
  • pojemnika na ziemię i glinę.

Przypomnijmy, że prowadząc remont na własnej posesji, miejsce na postawienie kontenera można dobierać w zależności od własnych preferencji i własnej wygody. Remontując mieszkanie, nad którym władzę sprawuje spółdzielnia, warto dopytać o to gdzie najlepiej ustawić pojemnik. Kontener należy ustawić tak, aby nie zastawiał bram czy drogi ewakuacyjnej. Chcąc zająć chodnik należący do ZDM, należy uzyskać pozwolenie na zajęcie pasa drogowego.

Jeżeli zamierzają Państwo przeprowadzić remont w domu, w mieszkaniu czy w ogrodzie i zastanawiają się, czy w rzeczy samej zamówić kontener na gruz, szczerze zachęcamy by wynająć kontener na odpady w zależności od rodzaju śmieci. Wynajem kontenerów na śmieci jest bardzo prosty. Aby zamówić kontener i pozbyć się odpadów wystarczy skontaktować się z nami. Po zapełnieniu pojemnika odbieramy go wraz z całą zawartością, dzięki czemu nie trzeba martwić się o los odpadów po remoncie i to, aby zawieźć je do PSZOK-u, gdyż sami odpowiadamy za transport i dopilnujemy, aby śmieci trafiły do sortowni i zostały w takim stopniu zrecyklingowane, jak tylko to możliwe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą — mamy szereg kontenerów remontowych lub budowlanych idealnych na śmieci z budowy lub remontu, w tym na czysty gruz, gruz zmieszany, ale też ziemię czy odpady zielone. Nasz cennik jest konkurencyjny! Z nami wszelkie odpady poremontowe znikną w mgnieniu oka.

Recent Posts

Przewodnik po różnych typach kontenerów. Który będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb?

Dbałość o środowisko i właściwa gospodarka odpadami zyskują na znaczeniu, dlatego wybór odpowiednich kontenerów na…

3 tygodnie ago

Co warto wiedzieć remontując budynek szkoły?

Przy remoncie budynku szkoły należy uwzględnić wiele różnych aspektów — i przebieg prac, i komfort…

1 miesiąc ago

Co wyróżnia odpady komunalne?

Odpady komunalne wytwarza każda osoba prywatna i większość przedsiębiorstw. Temat odpadów komunalnych więc dotyczy każdego…

2 miesiące ago

Co można, a czego nie wolno przechowywać w piwnicy?

Piwnica to często pomieszczenie wykorzystywane jako magazyn na różnorodne przedmioty, które nie znajdują miejsca w…

2 miesiące ago

Niezwykłe odkrycia podczas prac budowlanych: Co robić?

Czy to możliwe, żeby podczas robót budowlanych doszło do niezwykłego odkrycia archeologicznego? Biorąc pod uwagę,…

3 miesiące ago

Jak efektywnie zorganizować wywóz śmieci po dużych wydarzeniach i imprezach?

Duże imprezy czy eventy gromadzą spore rzesze ludzi. A obecność zaś dużego zbiorowiska łączy się…

3 miesiące ago