Poradnik

Jak zamówić kontener na gruz?

Zamawianie kontenera towarzyszy przygotowaniom do prac budowlanych i remontowych. Gruz betonowy, cegły, ale też tynk, siatki montażowe, opakowania po chemii budowlanej czy inne śmieci z remontu muszą być zutylizowane w odpowiedni sposób, a najlepszą i najefektywniejszą na to metodą jest wynajem kontenera na gruz. Rozwiązuje nie tylko problem tego, gdzie pomieścić odpady budowlane i poremontowe. W ramach usługi jest też bowiem wywóz gruzu, co nie pozostaje bez znaczenia dla kogoś, kto zastanawia się co właściwie począć ze zgromadzonymi śmieciami.

Jak zatem zamówić niezbędny pojemnik na odpady? Przeanalizujmy co trzeba wiedzieć przed decyzją o wynajęciu kontenera i jak przebiega sam wynajem.

Wytwarzasz odpady? Zamów kontener

Przypomnijmy pokrótce, kto w ogóle zobowiązany jest do wynajęcia kontenera. Z racji tego, że odpady powstające przy okazji budowy i remontu nie mogą trafiać do kubłów na zwykłe śmieci komunalne, konieczne jest dysponowanie odpowiednim pojemnikiem. Regułą jest, że to wytwórca odpadów odpowiada za odpowiednią utylizację. Kto jest zatem wytwórcą odpadów?

  • Firma budowlano-remontowa

Jeżeli zatrudnia się ekipę budowlaną, to wytwórcą odpadów jest zatrudniona firma, która realizuje usługi budowlane. Nie ma wówczas znaczenia, kto jest właścicielem domu czy mieszkania, gdzie prowadzone są prace. Jeżeli do czynienia mamy z firmą, która w ramach prowadzenia działalności generuje odpady, które powinny być utylizowane w kontenerze, to ona odpowiada za gromadzenie i wywóz śmieci. Jeżeli są Państwo przedstawicielami takiego przedsiębiorstwa i szukają pojemników, gdzie lądować mają śmieci, które generują się podczas prowadzonej przez Państwa działalności (np. wykonywania prac remontowych), zapraszamy do kontaktu.

  • Osoba prywatna

Jeśli zaś prowadzi się prace na własną rękę, jako osoba fizyczna, wówczas w gestii własnej leży zadbanie o kontener na gruz. Samodzielny remont mieszkania, wymiana armatury łazienkowej, przyłączy, porządkowanie piwnicy czy pozbywanie się odpadów wielkogabarytowych to najczęstsze sytuacje stawiające przed koniecznością dysponowania odpowiednim pojemnikiem. Chęć pozbycia się zniszczonych mebli, niesprawnych sprzętów elektronicznych czy śmieci zgromadzonych w garażu albo na strychu to przedsięwzięcia, które mogą wymagać ustawienia kontenera na śmieci i gwarantują wygodę utylizacji. Pomagamy również w pozbyciu się materiałów problematycznych, takich jak papa, szkło, rolki trawy syntetycznej itp. Zastrzegamy jednak, że nie wywozimy odpadów niebezpiecznych.

Jaki kontener wybrać?

Kontener kontenerowi nierówny, tak pod względem wymiarów i dźwigu, jak i przeznaczenia. Ale po kolei.

  1. Nasze kontenery na gruz występują w dwóch opcjach: pojemników na tak zwany czysty gruz oraz na odpady zmieszane.
  • Kontener na śmieci zmieszane sprawdzi się w przypadku większości robót, gdzie wśród odpadów pojawiają się śmieci różnomateriałowe, jak odpady drewniane, z tworzyw sztucznych, metalowe, szklane itd. Mogą tam również trafiać opakowania po materiałach budowlanych, np. zaprawach czy folie malarskie, które zostały zużyte podczas remontowania mieszkania.
  • Z kolei pojemniki na czysty gruz wskazane będą wtedy, jeśli do zutylizowania jest głównie gruz ceglany i betonowy, kamienie, piasek i niewielkie ilości ceramiki. Wynajmowane są często przy okazji rozbiórek. Opłata za ten kontener jest niższa, ponieważ czysty gruz jest bardzo wartościowym materiałem do recyklingu.
  1. Oferujemy również kontenery na ziemię i odpady zielone. Choć z oczywistych względów wybierają je często Klienci, którzy prowadzą sezonowe prace ogrodowe, to przydaje się również w przypadku robót budowlanych. Dzieje się tak, kiedy np. trzeba przygotować grunt pod budowę, szczególnie jeśli potrzebne jest poziomowanie i niwelacja tego gruntu. W praktyce oznacza to wyrównanie ewentualnych nierówności, usunięcie nadmiaru ziemi czy zbędnej roślinności znajdującej się na terenie budowy.
  2. Jeśli chodzi o rozmiar pojemnika, najmniejsze nasze kontenery mają pojemność 1,7 m3. Gdyby przeliczyć ją na objętość zajmowaną przez śmieci, kontener zmieści około 25 tradycyjnych worków na odpady. Największe nasze pojemniki mają nawet 14 m3, co odpowiada aż 260 tradycyjnym workom.

Zamawianie kontenera

Skoro wiadomo już, że pojemnik jest niezbędny i że można wybrać spośród różnych dostępnych rodzajów, pozostaje najważniejsze, czyli jak zamówić kontener? Proces zamawiania jest bardzo prosty. Wystarczy skontaktować się z nami i dać nam znać, którym kontenerem są Państwo zainteresowani i pod jaki adres ma trafić. To, ile czasu trzeba będzie poczekać, aby wybrany kontener przyjechał na miejsce, zależy między innymi tego jak daleko ma być przewieziony. Jesteśmy jednak w stanie zorganizować odpowiedni transport bardzo szybko, tak, aby nawet w przypadku miejsca oddalonego znacznie od siedziby naszej firmy, mogli Państwo korzystać z kontenera już następnego dnia. Formalności dokonujemy na miejscu i nie są one skomplikowane. Prosimy jednak, aby w przypadku, kiedy chcieliby Państwo otrzymać od nas fakturę VAT, poinformować nas o tym jeszcze na etapie samego zamawiania pojemnika.

Forma kontaktu jest dowolna — jesteśmy dostępni telefonicznie, można też kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej. Zapraszamy również do skorzystania z formularza kontaktowego, dostępnego na stronie w zakładce Kontakt. Prosimy pamiętać o pozostawieniu swoich danych, w tym swojego numeru telefonu.

Gdzie ustawiamy zamówiony kontener?

Miejsce, gdzie zostanie postawiony kontener, zależy od osoby, która ten kontener zamawia. W przypadku placu budowlanego, sprawa jest oczywista, podobnie kiedy chodzi o teren własnej, zamkniętej posesji — kontener stawiany jest w najwygodniejszym logistycznie miejscu. Należy zadbać o to, by grunt był stabilny. Nierzadko zabezpiecza się wcześniej miejsce, utwardzając je podsypką albo kładąc w danym miejscu palety.

A jak wygląda kwestia remontu lokalu w budownictwie wielomieszkaniowym? Tutaj wybierając miejsce ustawienia pojemnika trzeba szczególną uwagę zwrócić na swobodę poruszania się pieszych i pojazdów, nie można zastawiać drogi pożarowej ani bram. Najczęściej kontener stawia się na wewnętrznym dziedzińcu lub w niewielkiej odległości od wejścia do bloku czy kamienicy. Warto dopytać i skonsultować tę kwestię z władzami spółdzielni mieszkaniowej, a w ostateczności postarać się o zezwolenie na zajęcie pasa ruchu.

Czy trzeba zamówić odbiór kontenera?

W zależności od konkretnego pojemnika, zasadniczo wynajmujemy go na okres od trzech do sześciu dni roboczych. W umówionym terminie przyjeżdżamy po zapełniony kontener i zabieramy go wraz z całą zawartością. Wywóz odpadów jest w cenie podstawienia kontenera i wiemy z Państwa opinii, że jest to bardzo wygodne logistycznie rozwiązanie, ponieważ minimalizuje problem związany z prawidłową utylizacją śmieci, które znalazły się w kontenerze. Z racji, że kontener jest do dyspozycji przez ustalony na umowie czas, odbioru kontenera nie trzeba dodatkowo zamawiać już później. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zakres robót okaże się np. większy, niż było to wcześniej zakładane, a więc kontener okaże się za mały na pomieszczenie w nim wszystkich odpadów. Takie sytuacje czasami się przydarzają. Wówczas prosimy, by absolutnie nie przeładowywać pojemnika. Byłoby to niebezpieczne w późniejszym transporcie. To, co należy zrobić, to skontaktować się z nami i poprosić o wcześniejszy odbiór kontenera i ewentualnie podstawienie nowego, pustego. Koszt takiej podmianki możemy ustalić indywidualnie.

Podsumowując, jeżeli przygotowują się Państwo do zamówienia kontenera, warto w pierwszej kolejności przeanalizować co ma być w nim umieszczane i ile śmieci w przybliżeniu wygenerują planowane prace. Pomoże to w wyborze rodzaju pojemnika i jego pojemności. Warto też wcześniej uzgodnić miejsce ustawienia kontenera, ponieważ jeśli potrzebne będzie pozwolenie na zajęcie pasa ruchu, na urzędową decyzję czekać można nawet miesiąc. Sam proces zamawiania jest bardzo prosty i polega na kontakcie z nami i złożeniu zamówienia — telefonicznie, bądź mailowo. W razie Państwa pytań pozostajemy do dyspozycji. Z nami wywóz gruzu Poznań zapewniony ma niemal od ręki!

Recent Posts

Przewodnik po różnych typach kontenerów. Który będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb?

Dbałość o środowisko i właściwa gospodarka odpadami zyskują na znaczeniu, dlatego wybór odpowiednich kontenerów na…

3 tygodnie ago

Co warto wiedzieć remontując budynek szkoły?

Przy remoncie budynku szkoły należy uwzględnić wiele różnych aspektów — i przebieg prac, i komfort…

1 miesiąc ago

Co wyróżnia odpady komunalne?

Odpady komunalne wytwarza każda osoba prywatna i większość przedsiębiorstw. Temat odpadów komunalnych więc dotyczy każdego…

2 miesiące ago

Co można, a czego nie wolno przechowywać w piwnicy?

Piwnica to często pomieszczenie wykorzystywane jako magazyn na różnorodne przedmioty, które nie znajdują miejsca w…

2 miesiące ago

Niezwykłe odkrycia podczas prac budowlanych: Co robić?

Czy to możliwe, żeby podczas robót budowlanych doszło do niezwykłego odkrycia archeologicznego? Biorąc pod uwagę,…

3 miesiące ago

Jak efektywnie zorganizować wywóz śmieci po dużych wydarzeniach i imprezach?

Duże imprezy czy eventy gromadzą spore rzesze ludzi. A obecność zaś dużego zbiorowiska łączy się…

3 miesiące ago